м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 50

Понеділок - П'ятниця
10:00 - 18:00

Прокласти маршрут
toggle menu

Ліцензія на посередництво в працевлаштуванні

Посередництво в працевлаштуванні закордоном – це вид посередницьких  послуг, сутність яких полягає в  пошуку вакантних робочих  місць та подальшому працевлаштуванні громадян України на роботу в іноземній державі. Ця послуга надається юридичними особами та фізичними особами підприємцями які зареєстровані в Україні.

Відповідно до Закону України «Про ліцензуванню видів діяльності» та Ліцензійних умов №1060, для здійснення діяльності з пошуку роботи закордоном вимагається отримання ліцензії.

Оформлення даного виду ліцензії доволі таки складний процес. Це пов’язано, перш за все, з дотриманням організаційно-матеріальних вимог до ліцензіата який бажає займатися посередницькою діяльністю з пошуку роботи закордоном.

До початку отримання ліцензії потрібно вчинити декілька дій:

 •  Знайти іноземну фірму на яку будуть влаштовувати громадян України та отримати від них необхідний пакет документів.
 • Мати в користування відповідне офісне приміщення (в Україні) з дотриманням вимог стосовно розміщення інформації про надавані послуги.

Порядок оформлення ліцензії

Описуваною підприємницькою діяльністю на території України може займатися будь-яка юридична особа або ФОП.  Для цього потрібно як слід підготувати заяву та перелік додатків до неї, підготовка яких вимагає наявності спеціальних знань і вмінь. Сумарно вимагається 14 додатків.

Умовно, усі документи можна  поділити на дві групи: перша група – це документи від ліцензіата, друга – від іноземного партнера.

Отож, документами першої групи є:

 1. Заповнена та підписана заява встановленого зразка (додаток 1 до Ліцензійних умов №1060).
 2. Заповнені та підписані відомості про місце надання посередницьких послуг ліцензіата (додаток 3 до Ліцензійних умов №1060).
 3. Опис документів (додаток 2 до Ліцензійних умов №1060).
 4. Договір оренди або документ що підтверджує право власності на офісне приміщення (копія).
 5. Паспортні дані ФОПа або директора ТОВ.
 6. Заява в довільній формі про відсутність контролю збоку держав які здійснюють збройну агресію проти України.
 7. Витяг з ЄДР.
 8. Оригінал довіреності на представника.

Документи другої групи потрібно отримати  від іноземного партнера який безпосередньо оформляє на роботу працівників.  Такі документи мають бути належно підготовлені, а саме підписані та з печатками, з апостилем чи легалізовані в країні їх видачі, а також перекладені на українську мову з нотаріальним завіренням.

Такими документами є:

 1. Документ що підтверджує факт реєстрації фірми-партнера в іноземній державі (нотаріально завірена копії з перекладом на державну мову).
 2. Копію документа яким надається дозвіл працевлаштовувати іноземців, за умови що такий передбачений законодавством іноземної держави (сертифікат, ліцензія).
 3. Копія витягу про вид діяльності іноземної фірми, якщо законодавством іноземної держави не передбачено видачу дозвільного документу.
 4. Копія документа яким надається дозвіл на провадження посередницької діяльності із працевлаштування іноземців, за умови якщо такий документ передбачений законодавством іноземної держави.
 5. Копія колективного договору із профспілкою або документ що підтверджує що такий договір не укладався.
 6. Копія зовнішньоекономічного контракту про надання послуг із посередництва з влаштування на роботу закордоном.

Після того коли потрібні документи будуть підготовлені, подача до Міністерства соціальної політики може відбуватися такими способами: в електронній формі, наручно, рекомендованим листом з описом.

Які тільки заява буде подана, Мінсоцполітики має 10 робочих днів на розгляд. Протягом цього часу буде прийнято одне із наступних рішень: залишення без розгляду, відмова в оформленні або видача ліцензії. У випадку позитивного рішення про видачу ліцензії, надається банківські реквізити для оплати мита за видачу такого документа. Станом на 2018 рік, така плата складає один прожитковий мінімум для працездатних осіб, тобто 1762 гривні.

Залишення без розгляду відбувається суто з формальних обставин: подано не всі документи, певні недоліки в документах, підписання документів особою яка не має на це прав, відсутність в ЄДРЮОФОП відомостей про заявника тощо. Дане рішення приймається протягом трьох днів з моменту отримання заяви.

Законодавством передбачений вичерпні підстави за наявності яких приймається рішення про відмову в ліцензуванні:

1) невідповідність ліцензійним умовам;

2) наявність недостовірних даних в поданих документах.

Наслідками застосування перелічених підстав для відмови є:  у першому випадку потрібно подати нову заяву та пакет документів, а в другому – повторно подати заяву можна не раніше, ніж через 3 місяці.

Слід зауважити, що ліцензійними умовами зовсім не описується зміст, форма і вид документів, які вимагаються від іноземного контрагента. В результаті чого можна отримати красномовну відмову, яка матиме досить загальне обґрунтування на кшталт «недотримання ліцензійних умов», але на практиці буде засновуватися на суб’єктивне бачення конкретного працівника відомства .

Документи які становлять “ризик” для відмови  – це копії договорів та дозвільних документів що отримуються від іноземного партнера. В цих документах уповноважений працівник, може побачити «зайве», або, взагалі, не знайти «потрібне».  Найкраще рішення уникнення таки проблем – це допомога кваліфікованих юристів.

ВАЖЛИВО!

?             Ліцензія  видається безстроково та дійсна на усій території України.

?             Термін оформлення  ліцензії на посередництво в працевлаштуванні – 10 робочих днів.

?             Органом ліцензування є Міністерство соціальної політики України.

?             Офісне приміщення, може бути лише нежитловою нерухомістю.

?             В штаті ліцензіата повинен бути мінімум один працівник з юридичною освітою. За відсутності такого працівника, слід укласти договір про надання юридичних послуг.

?             В статутних документах ліцензіата-юридичної особи слід прописати вид діяльності – посередництво працевлаштування закордоном, а в ЄДР включити відповідний КВЕД  – 78.10 (діяльність агентств працевлаштування).

В список услуг по разрешению таможенных споров входят:

Лучший способ вернуть плохой закон - это строгое соблюдение его.

Замовити послугу
Введите ваше имя и телефон.
Мы в ближайшее время свяжемся с вами.
* Ваші данні не будуть передані 3-м особам
Контакти
м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 50
office@kirdapartners.com.ua