м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 50

Понеділок - П'ятниця
10:00 - 18:00

Прокласти маршрут
toggle menu

Посвідка на тимчасове проживання

З кожним днем все більше іноземців бажають переїхати в Україну для проживання. Однак, за загальними правилами іноземцям або особам без громадянства надається можливість легально перебувати на території України протягом дев’яноста  календарних днів або протягом строку дії візи.

Для законного перебування в Україні понад встановлений термін, іноземцю чи особі без громадянства необхідно отримати у відповідності до українського законодавства посвідку на тимчасове проживання в Україні.

Зрозуміло, перш ніж думати про отримання посвідки, кожному іноземцю потрібно мати законну підставу для видачі такого документа.

Посвідка на тимчасове проживання надає іноземцю чи особі без громадянства проживати на території України на законних підставах певний строк з можливістю його продовження.

Для початку іноземцю потрібно отримати візу типу «Д». Важливо пам’ятати, що мета в’їзду в Україну повинна співпадати із підставою для подальшого отримання посвідки. Наприклад, якщо особі в консульстві відкрили візу для мети возз’єднання з сім’єю,  то і посвідка  буде оформлена за такою ж підставою. Це правило не поширюється на громадян безвізових країн, оскільки  таким особам законодавством не передбачається обов’язку отримання довгострокової візи.

Строк дії посвідки на проживання

Як вже згадувалось, посвідка видається на певний період часу з можливістю подальшого продовженні її дії. Однак, термін дії такого документа не є сталим, тобто не є однаковим для усіх підстав. За загальним правилом, посвідка видається на один рік, але це правило має винятки. Для прикладу, якщо такий документ оформляється за підставою влаштування на роботу – посвідка дійсна протягом часу дійсності дозволу на роботу від 6 місяців до 3 років.

За підставою отримання вищої освіти – протягом курсу навчання у ВНЗ. За підставою заснування юридичної особи в Україні – 2 роки. Для того щоб оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні в короткі строки і без відмов, ви можете звернутися до нас і ми надамо вам якісну юридичну допомогу.

В законодавстві чітко і повному обсязі визначені підстави для оформлення посвідки на тимчасове проживання. Ці підстави  є кардинально різними в буквальному значенні, одні є більш поширеними, інші менш поширені. Однак, їх всіх об’єднує єдиний порядок отримання посвідки та більш менш схожий пакет необхідних для подачі документів. Отож, законодавством визначаються наступні підстави:

 1. офіційне влаштування на роботу в Україні;
 2. возз’єднання з сім’єю, де один з подружжя – громадянин України;
 3. возз’єднання з сім’єю, де один з її членів (чоловік, діти) має тимчасовий або постійний дозвіл на проживання в Україні;
 4. здійснення культурної, волонтерської діяльності як член громадської (волонтерської) організації
 5. реалізація проекту міжнародної технічної допомоги;
 6. з метою проповідування релігійних вчень, обрядів чи для реалізації іншої канонічної діяльності;
 7. робота в зареєстрованих в Україні представництвах і філіях іноземних організацій, компаній або банків;
 8. участь в діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових). організацій іноземних держав;
 9. робота в кореспондентом або представником іноземного ЗМІ;
 10. здобуття вищої освіти в українських вищих навчальних закладах.

Для того щоб з першого разу оформити посвідку на тимчасове проживання потрібно дотримуватися певних послідовних етапів дотримуючись яких, іноземець швидко і без проблем отримає омріяний документа.

Систематизуючи законодавчий порядок оформлення посвідки, можна виокремити такі основні етапи:

 • Заповнення заяви, оплата квитанцій та завчасна підготовка пакету інших документів (детальний опис яких можна знайти нижче);
 • Особиста подача документів в територіальне управління Державної міграційної служби;
 • Перевірка поданої документації працівниками органу міграційної служби (до 15 робочих днів);
 • Видача посвідки іноземцю під підпис, після чого проставляється відмітка у закордонному паспорті іноземця про видачу посвідки в Україні;
 • Прописка у посвідці місця проживання в Україні (до 30 днів з моменту видачі);
 • Після закінчення строку дії посвідки, її можна пролонгувати необмежену кількість разів, але за 15 робочих днів до закінчення її дійсності (за умови що первинна підстава ще є актуальною).

Важливо пам’ятати, що звернутися із заявою для видачі посвідки може іноземний громадянин який на момент звернення досягнув шістнадцяти років. Молодшим цього віку, необхідна нотаріальна згода батьків. У разі втрати такого документа його можна відновити.

Документи для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні

Загальний перелік документів, є більш-менш подібним, однак різниться залежно від підстави оформлення посвідки.  Отож, подати потрібно:

 1. Заяву (перебуває у вільному доступі);

Даний документ має бути грамотно заповнений машинописним текстом або від руки. Підготувати такий документ можна заздалегідь, однак підписати потрібно при подачі.

 1. Переклад усіх сторінок закордонного паспорта іноземця (оригінал пред’являється );

Як зазначалось вище, паспортний документ маю бути із відкритою довгостроковою візою D та із відміткою про в’їзд на територію України. Існує перелік безвізових держав для громадян яких не потрібно відкривати вказану візу (Грузія, Узбекистан, РФ, Молдова та ін.);

 1. поліс добровільного медичного страхування;
 2. квитанцію про оплату адміністративного збору у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
 3. чотири фотографії на матовому папері розміром 3.5х4.5 см.

В залежності від підстав отримання посвідки на тимчасове проживання, перелік документів може відрізнятись. Наприклад, при оформленні за підставою возз’єднання сім’ї – нотаріально завірена копія свідоцтва про шлюб та клопотання про прийняття, при навчанні в Україні – довідка що особа дійсно навчається у ВНЗ та клопотання від університету. Якщо особа працевлаштувалась – тоді слід подати копію дозволу на застосування праці іноземців та зобов’язання від підприємства повідомити міграційну служба що особа припинила працювати.

Более детальную информацию вы можете узнать во время консультации – личной, по телефону, посредством переписки по электронной почте, Skype, Viber.

 

 

 

Крайнє дотримання законності може виявитися крайнім беззаконням.

Замовити послугу
Введите ваше имя и телефон.
Мы в ближайшее время свяжемся с вами.
* Ваші данні не будуть передані 3-м особам
Контакти
м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 50
office@kirdapartners.com.ua