м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 50

Понеділок - П'ятниця
10:00 - 18:00

Прокласти маршрут
toggle menu

Дозвіл на працевлаштування іноземця

Дозвіл на застосування праці іноземців – це дозвільний документ Державної служби зайнятості  України (далі – ДСЗ ), що надає право роботодавцю законно та безперешкодно використовувати працю іноземців. Даний документ є підставою для видачі іноземцеві посвідки на тимчасове проживання.

Порядок оформлення дозволу на роботу

Один момент, який необхідно уточнити, стосується того, що дозвіл видається не іноземцю як конкретній особі для можливості працювати офіційно, а юридичній особі – роботодавцю такого іноземця. Тобто, такий дозвіл надає право роботодавцю оформити на роботу громадянина іншої країни, в свою чергу іноземцю, в подальшому, надається можливість оформити тимчасову посвідку на підставі працевлаштування в Україні. Праця іноземців може використовуватися  на різних посадах в одного або декількох роботодавців, за наявності дозволу на кожній із посад.

Отримати дозвіл на працевлаштування може будь-який бажаючий іноземець за наявності місця праці та заробітної плати у розмірі десяти мінімальних зарплат (у 2018 році -37 230 грн.).

Крім того, в Законі України «Про зайнятість населення» виокремлюють окремі категорії іноземців на яких не поширюється вимога стосовно розміру мінімальної зарплати:

  • іноземні спеціалісти заробітна плата яких становить не менше 50 мінімальних зарплат;
  • засновники, учасники, контролери юридичної особи, зареєстрованої в Україні;
  • випускники університетів, які входять до топ-100 кращих світових університетів відповідно до переліку затвердженого Кабміном;
  • іноземні працівники які займають посади, що передбачають створення об’єктів авторського права або суміжних прав як основний трудовий обов’язок;
  • іноземні професіонали в сфері ІТ, які займають посади, пов’язані з розробленням та опрацюванням результатів комп’ютерного програмування в юридичних особах, що провадять діяльність із комп’ютерного програмування як основний вид економічної діяльності за Національним класифікатором видів економічної діяльності;.

Необхідні документи для оформлення дозволу на роботу

Для оформлення дозволу на роботу потрібно:

  1. Належно заповнена заява (додаток 1 Постанови КМУ № 858)*;
  2. Копію закордонного паспорта іноземця перекладеного на українську мову з нотаріальним посвідченням;
  3. Одна кольорова фотографія розміром 3.5 х 4.5 см.;
  4. Копія проекту трудового договору з іноземцем (слід зауважити, що підписаний примірник такого контракту потрібно подати в ДСЗ після отримання дозволу не пізніше ніж 90 днів);
  5. Довіреність на представника роботодавця (при необхідності).

Для продовження строку дозволу подається**:

  1. Належно заповнена заява (додаток 2 Постанови КМУ № 858);
  2. Копію закордонного паспорта іноземця перекладеного на українську мову з нотаріальним посвідченням;
  3. Одна фотографія 3.5 х 4.5 см..

Рішення про видачу або про відмову у видачі приймається протягом 7 робочих днів з моменту звернення. Для продовження дії дозволу, час розгляду скорочений і складає 3 робочих днів.

*Бланк заяви затверджений Постановою Кабміну від 15.11.2017р. № 858 і перебуває у вільному доступі. В заяві слід вказати прізвище та ім’я іноземця, його громадянство, а також  посаду згідно із національним класифікатором професій.  Інформація про роботодавця вписується у «шапці» заяви, також слів вказати номер та електронну пошту довіреної особи роботодавця і основний вид діяльності (код КВЕД).

**Для продовження дії дозволу заява із пакетом документів  подається не пізніше як за 20 днів до завершення дії попереднього дозволу.

Офіційна плата за оформлення (чи продовження) дозволу на роботу диференціюється залежно від строку на який видається дозвіл.

  • До 6 місяців – вартість складає 2 прожиткові мінімуми на працездатних осіб (у 2018 році – 3 524 грн.);
  • Від 6 місяців до 1 року – вартість складає 4 прожиткові мінімуми на працездатних осіб (у 2018 році – 7 048 грн.);
  • Від 1 року до 3 років – вартість складає 6 прожиткові мінімуми на працездатних осіб (у 2018 році – 10 572 грн.);

Оплата проводиться з банківського рахунку та від імені юридичної особи-роботодавця протягом 10 днів з дня отримання рішення ДСЗ про видачу дозволу. В разі порушення такої вимоги  рішення підлягає скасуванню і дозвіл не видається.

Після закінчення строку дії дозволу, його можна продовжити необмежену кількість разів.

Варто не забувати, що оформлення дозволу доволі клопітка та складна процедура. Для того щоб уникнути небажаних клопотів із формуванням пакету документів та особливостями подачі в органи ДСЗ  звертайтесь до кваліфікованих міграційних юристів.

Более детальную информацию вы можете узнать во время консультации – личной, по телефону, посредством переписки по электронной почте, Skype, Viber.
Крайнє дотримання законності може виявитися крайнім беззаконням.

Замовити послугу
Введите ваше имя и телефон.
Мы в ближайшее время свяжемся с вами.
* Ваші данні не будуть передані 3-м особам
Контакти
м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 50
office@kirdapartners.com.ua
how to get married in ukraine