Як зареєструвати торгову марку?
Торгові марки реєструються шляхом подачі відповідної Заявки в Укрпатент, яка повинна містити наступні документи:
- заяву про державну реєстрацію позначення з зазначенням заявника, його місця проживання або місця перебування (форма заяви, а так само правила його заповнення затверджені відповідними законодавчими актами);
- заявляється позначення розміром 8 на 8 сантиметрів;
- перелік товарів, щодо яких запитується державна реєстрація ТМ і які згруповані за класами Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП) для реєстрації знаків;
- опис позначення, що заявляється;
- документ, що підтверджує сплату патентного мита;
Рекомендується, ще до подачі заявки перевірити можливість реєстрації позначення, а так само перевірити, чи не зареєстрована вже таке позначення в якості торгової марки іншим правовласником.
Далі, Заявка проходить кілька стадій перевірки на можливість реєстрації позначення як торговельної марки; після чого Укрпатент виносить рішення про його реєстрацію та видає Свідоцтво на товарний знак.
Зареєструвати торгову марку в Україні можливо за дотримання відповідних вимог.
Вимогами для такої реєстрації є те, що товарний знак може бути зображений в різних колірних поєднаннях, складатися з слів, букв, цифр, емблем, малюнків і підписів. Також треба пам’ятати, що товарний знак, який вказує на вид товару, місце виробництва товару, якість товару – зареєструвати неможливо.
Окрім цього, в якості Торгового знаку НЕ можуть бути зареєстровані наступні позначення:
- Позначення, які вже зареєстровані іншими особами;
- Позначення, які не володіють розпізнавальною здатністю;
- Державні символи, герби, прапори, клейма і т.п .;
- Позначення, що суперечать суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі.
Повний перелік підстав для відмови в реєстрації торгових марок встановлений положеннями Цивільного кодексу України.
Хто і де може зареєструвати товарний знак?
Зареєструвати товарний знак в Україні може тільки юридична особа або фізична особа-підприємець. Подати заявку може особисто підприємець або представник фірми, а може довірена особа або патентний повірений.
Патентний повірений – це фахівець, атестований в державному патентному відомстві, має право на ведення справ по патентуванню та реєстрації товарних знаків в Україні. Повірений має державне свідоцтво, яке підтверджує право вести відповідну діяльність.
Реєстрація торгових марок в Україні проводиться шляхом подачі заявки у службу з інтелектуальної власності (Укрпатент). Окрім цього на даний час є достатньо сервісів, на яких відбувається реєстрація торгових марок онлайн.
Якщо торгова марка зареєстрована в Україні, то право на неї буде поширюватися тільки на території України. Якщо Ви плануєте розвивати бізнес в інших країнах, то необхідна міжнародна реєстрація.
Навіщо реєструвати товарний знак (бренд)?
Необхідність реєстрації Торгової марки криється в самому її визначенні, – як засобу індивідуалізації товарів (робіт, послуг), вироблених юридичними особами та фізичними особами підприємцями. Якщо Ви хочете, що б кінцевий споживач розрізняв саме Ваш продукт серед безлічі інших товарів, і при цьому бажаєте що б ніхто інший під Вашим брендом не реалізовував аналогічні товари (роботи, послуги), – необхідність реєстрації товарного знаку очевидна!
На даний момент в українському законодавстві не передбачено кращої заходи охорони бренду, ніж реєстрація позначення в якості торгової марки.
Наша компанія проведе швидко і грамотно послугу, гарантуючи оперативність, професіоналізм і індивідуальний підхід. Багаторічний досвід роботи в даній сфері і персональний підхід до кожного клієнта забезпечує надійність і ефективність проведення реєстрації товарного знаку в Укрпатенті нашими фахівцями.
Ми гарантуємо:
- індивідуальний підхід
- що, реєстрація торгової марки ціна одна із найнижчих в регіоні;
- широкий спектр послуг;
- оперативність виконання всіх видів робіт.