Яка головна зброя ХХІ століття? Це інформація, оскільки з її допомогою можна отримати владу, багатство та славу. Тому не дивно, що авторське право зараз на вагу золото. Для того, щоб правильно оформити авторські права та бути впевненим в їх недоторканності, зверніться в компанію Kirda & Partners у Львові.
Кому потрібно авторське право в Україні?
При створенні творів мистецтва, завжди існує ризик плагіату з метою наживи та боротьби за славу. Авторське право є цілою низкою правових норм, які є однією з форм захисту інтелектуальної власності.
Крадіжка авторського права може бути не тільки у сфері мистецтва, але й літератури та науки. Наприклад, вона зустрічається при написанні кандидатських та докторських робіт. Саме тому інтелектуальна власність повинна бути захищена. Авторське право застосовується в наступних ситуаціях:
- Використання твору автора без його згоди;
- Не вказаний автор;
- Отримання прибутку сторонніми особами при використанні чужої інтелектуальної власності.
Отримати право на реєстрацію авторства можна відразу ж після створення нового твору. Це означає, що кожен житель країни після того, як написав музику або статтю, отримує права інтелектуальної власності на продукт.
В Україні є можливість реєстрації авторських прав. Вона не обов’язкова та здійснюється завдяки уповноваженій організації. Для того, щоб зареєструвати права на свій твір, необхідно звернутися до державної служби інтелектуальної власності.
Головна причина для цього – престиж. Коли особа заявляє про свої авторські права, це дає більше довіри до власника інформаційного продукту. Таким чином, автор демонструє, що не копіює чужі ідеї.
Тривалість цього права – все життя автора та ще сімдесят років після його смерті. Досить тривалий проміжок часу, за який плодами власника можуть користуватися його спадкоємці. А по закінченню терміну інтелектуальна власність стає суспільним надбанням.